Odnosi pogosto veljajo za zahtevne, vendar ni nujno da so. Odnosi sami po sebi niso težki, mi smo težki, ljudje. Torej če opazite, da je na tem seznamu karkoli kar povzroča (ali je povzročilo) težave, se iz tega nekaj naučite.
V nadaljevanju so glavni razlogi, zakaj težko najdete ljubezen in zakaj vaša razmerja ne uspejo:
1. TEŽAVE S SAMOPODOBO IN POMANJKANJEM SAMOZAVESTI
Pomanjkanje samozavesti in samospoštovanja negativno vpliva na naš uspeh v ljubezni tako psihično kot energetsko. V psihološkem smislu, pomanjkanje samozavesti otežuje sprejemanje in uživanje v komunikaciji.
Človek, ki misli, da ni vreden sreče, si postavi nepremagljivo oviro. Sreča ne bo prišla do tistih, ki vanjo ne verjamejo. Takšna oseba ni zmožna celo sama sebi jasno opredeliti, kaj pomeni biti srečen.
Z energetskega vidika je pomanjkanje samozavesti tudi izjemno nevarno. Močno udari po čakrah. Oseba z nizko samopodobo postane talec notranje šibkosti. Njeno biopolje oslabi, kar vodi do težav z zdravjem. To pa poslabša situacijo z zunanjo in notranjo privlačnostjo osebe.
2. PREVISOKA PRIČAKOVANJA
Vsak si želi najti svojega “popolnega” partnerja, a nekateri so preveč osredotočeni na iskanje ideala. Če živite z velikimi pričakovanji, morda nikoli ne boste našli sreče, saj je najboljša oseba, s katero lahko zgradite močno in trajno ljubezen, včasih daleč od ideala, ki si ga predstavljamo.
3. SLABA KOMUNIKACIJA
Mnogi posamezniki imajo težave z učinkovito komunikacijo, saj pogosto nezavedno uporabljajo komunikacijske vzorce, ki so pridobili od staršev. Zato se mnogi pari pogosto napačno razumejo zaradi pomanjkanja ustrezne komunikacije.
Seveda, to pogosto vodi v konflikt, če ne veste kako rešiti te nesporazume in šum v komunikaciji.
4. POMANJKANJE PREDANOSTI
Včasih ljudje začnejo razmerje samo zato, ker ne želijo biti sami. To seveda, ni dober razlog, da bi bili z nekom.
Mnogi ljudje ostajajo v odnosu zgolj zaradi navade, vendar jima posledično manjka pristna predanost, v kolikor med partnerjema ni enakomerne stopnje predanosti, odnos ne bo preživel.
5. PREMALO ALI PREVEČ TRUDA
Obstajajo ljudje, ki preprosto prevzamejo odgovornost za odnose ali se preprosto preveč trudijo ugoditi nekomu drugemu. Na žalost, pretirano prizadevanje pogosto privede do nasprotnih rezultatov želenega.
Popolna ne pripravljenost prevzeti pobudo v ljubezni, prav tako vodi do podobnih težav.
Ključno je najti ravnovesje. Tako bo veliko lažje najti ali obdržati ljubezen.
6. POMANJKANJE OSEBNE ODGOVORNOSTI
Nenehno obtoževanje partnerja za težave v odnosu, kaže na pomanjkanje osebne odgovornosti. Kot pravi pregovor, za tango sta potrebna dva.
Vsi igramo vlogo pri življenju ali smrti našega odnosa. Zato je ključno, da se posamezniki samoreflektirajo in prevzamejo odgovornost za svoja dejanja. Če nekdo ni nikoli pripravljen prevzeti krivde, je velika verjetnost, da bo odnos propadel.
7. NADZOR IN LJUBOSUMJE
Ljubosumni ljudje zelo pogosto ostanejo sami. Nihče noče biti lutka in pustiti, da ga nekdo nadzoruje. Če ste nagnjeni k kontroliranju in ljubosumju, se boste morali naučiti spopasti s tem.
Ustvarjanje iskrene in močne ljubezni je možno le, če se oba osvobodita drug drugega in svojega partnerja v ničemer ne omejujeta.
8. NARCIZEM
Narcizem je skrajna oblika sebičnosti. Mnogi od nas smo občasno sebični, toda narcisi so vedno sebični in nikoli, nikoli ne razmišljajo o drugih ljudeh.
Popolna odsotnost empatije pri njih povzroča manipulativne strategije in čustveno zlorabo, kar vodi v strašne medosebne odnose.
9. VSILJENI CILJI IN IDEALI
Pogosto se zgodi, da nas starši silijo da najdemo določeno osebo. Pravijo “čas je za poroko” ali čas je za otroke” itd. Starši in stari starši pogosto mislijo, da vam bodo njihovi nasveti pomagali najti srečo, vendar temu ni tako. Poskusite prisluhniti sebi, ko izbirate sorodno dušo in se odločate za velike korake v življenju.
Vsak partnerski odnos predstavlja pomembno lekcijo, ki nam omogoča globlji vpogled in osebno rast. Izkušnje v odnosih so dragocene, saj nam razkrivajo področja za izboljšanje. Prav tako nas spodbujajo k ranljivosti, ključnemu elementu vsakega odnosa.
Vsaka zveza ima svojo vlogo pri oblikovanju naše identitete. Pomembno je, da se iz vsakega odnosa naučimo dragocenih lekcij ter vztrajamo pri osebnem razvoju v prihodnjih partnerskih razmerjih.