Slogan spletne strani Ashley Madison je bil “Življenje je kratko. Imejte afero”, v dokumentarcu pa so se pojavili resnični uporabniki te strani, ki so pojasnili, kaj, kako in zakaj so počeli. Stran je hitro pridobila na priljubljenosti in imela več kot 30 milijonov uporabnikov z vsega sveta, vse do leta 2015, ko so prejeli opozorilo od hekerjev.
Odgovornost za napad je prevzela hekerska skupina Impact Team, ki je od Ashley Madison zahtevala, da ugasnejo stran, sicer bodo objavili podatke uporabnikov. “Drago vas bo stalo, če ugasnemo AM, še dražje pa, če nas zavrnete,” so sporočili hekerji. Svojo grožnjo so kmalu uresničili in objavili uporabniška imena, prava imena, naslove, podatke o kreditnih karticah ter izmenjavo skoraj 10 milijonov e-poštnih sporočil v obdobju sedmih let. Objavljeni podatki so razkrili slavne osebnosti, politike, javne osebe in skoraj vse, ki so bili na Ashley Madison, kar je imelo uničujoče posledice.
Netflixov dokumentarec prikazuje, kako so številni zakoni in ugledi uničeni, nekateri ljudje pa so si po razkritju podatkov celo vzeli življenje. Kontroverznost in katastrofa, ki sta spremljali hakiranje, pa nista upočasnili rasti strani, saj je poročilo iz leta 2020 pokazalo, da je baza uporabnikov zrasla na 70 milijonov.
Gledalci so nad videnim očarani. “Nisem bil pripravljen na to,” “Nikoli nisem toliko navijal za hekerje,” “Verjetno najbolj nor dokumentarec, kar sem jih kdaj pogledal,” so samo nekateri izmed komentarjev na družbenih omrežjih.
Dokumentarec ‘Ashley Madison: Sex, Lies and Scandal’ je postal najbolj gledan na Netflixu, saj razkriva šokantne podrobnosti o enem največjih seks škandalov v zgodovini, zato vam Odmevno priporoča ogled.