Jay-Z je vložil tožbo proti odvetnikoma Tonyju Buzbeeju in Davidu Fortneyju ter njuni stranki, ki jo v dokumentih navaja kot Jane Doe. Tožba sledi umiku prejšnje tožbe, v kateri je bila glasbenik skupaj s Seanom “Diddyjem” Combsom obtožen posilstva leta 2000.
Obtožba, ki jo je tožnica umaknila s preklicem, kar pomeni, da je ne more ponovno vložiti, je bila edina, ki je povezovala Jay-Z-ja z Diddyjevimi sodnimi postopki. Ob umiku je raper obtožbe označil za popolnoma neutemeljene in izmišljene.
V novi tožbi Jay-Z trdi, da so bile obtožbe proti njemu lažne in zlonamerne ter da je šlo za strateško usmerjen napad nanj. Med razlogi za tožbo je navedel zlonameren pregon, zlorabo postopka, civilno zaroto in obrekovanje. Poleg tega zahteva tudi kazensko odškodnino.
V dokumentih navaja, da so ga odvetniki skušali izsiljevati za finančno poravnavo, pri čemer naj bi bila tožnica prisiljena v podporo lažni zgodbi. Po navedbah raperjevih predstavnikov naj bi neimenovana oseba kasneje prostovoljno priznala, da Jay-Z ni storil kaznivega dejanja.
Odvetnik Tony Buzbee je v izjavi za People zanikal, da bi šlo za izsiljevanje, in poudaril, da Jay-Z zgolj poskuša ustrahovati domnevno žrtev.
“To je le še en poskus ustrahovanja in šikaniranja te ženske, ki ga bomo obravnavali v doglednem času. Ne bomo se pustili ustrahovati,” je dejal Buzbee.
Jay-Z je že decembra lani vložil podobno tožbo proti Buzbeeju v Los Angelesu, kjer odvetnika obtožuje civilnega izsiljevanja, obrekovanja in povzročitve namerne škode. Trdi, da je zaradi lažnih obtožb izgubil pogodbena sodelovanja v vrednosti 20 milijonov dolarjev in da mu je celoten primer povzročil duševne stiske.
S primerom se bo ameriško sodstvo še ukvarjalo, saj obe strani vztrajata pri svojih stališčih. Medtem ko Jay-Z zahteva odškodnino zaradi domnevnega blatenja in izsiljevanja, odvetniki trdijo, da gre za taktiko ustrahovanja in pritisk na tožnico. Razplet primera bo pokazal, kako resne so obtožbe na obeh straneh.