Čeprav sta po množičnih protestih odstopila premier Miloš Vučević in župan Novega Sada Milan Đurić, študenti vztrajajo pri svojih zahtevah. Ne zadovoljijo jih niti pomilostitve 13 aretiranih protestnikov. Njihov dvodnevni protestni pohod iz Beograda v Novi Sad se danes zaključuje s popolno blokado Mosta svobode za 24 ur, Varadinskega in Žeželjevega mostu pa do 15. ure, poroča portal N1 Srbija.
Študentskemu gibanju se pridružujejo tudi kmetje, državljani, znane osebnosti ter organizacije iz regije. Protesti, ki so se začeli kot odziv na nesrečo, so se sčasoma zaostrili, zlasti po nasilju nad protestniki. Vsak dan se žrtvam poklonijo s 15-minutnim molkom, kar se je v treh mesecih razširilo v več kot 130 mest, s podporo več sto tisoč ljudi.
Največji protesti in odziv oblasti
Največji množični shodi so bili 22. decembra in 27. januarja, ko se je po ocenah v dveh dneh zbralo več kot 200.000 protestnikov. Študenti nadaljujejo tudi z blokado fakultet.
Srbske oblasti trdijo, da so njihove zahteve izpolnili, a študenti odgovarjajo, da temu ni tako in da predsednik Aleksandar Vučić z njihovimi zahtevami nima pristojnosti. Študentsko gibanje, ki je nastalo kot odgovor na tragedijo, tako ostaja eno najmočnejših političnih gibanj v sodobni Srbiji.