Na dan prisege venezuelskega predsednika Nicolasa Madura za tretji šestletni mandat so ZDA objavile nagrado v višini 25 milijonov dolarjev za informacije, ki bi privedle do njegove aretacije. Kljub slavnostni inavguraciji je dogodek zasenčil pritisk mednarodne skupnosti in venezuelskih opozicijskih voditeljev, ki Madura obtožujejo kršenja človekovih pravic in vodenja diktatorskega režima.
Poleg Madura so ZDA razpisale še nagrade za informacije, ki bi omogočile aretacijo notranjega ministra Diosdada Cabella ter obrambnega ministra Vladimirja Padrina. Za Padrina so razpisali nagrado do 15 milijonov dolarjev, medtem ko višina nagrade za Cabella ostaja neznana.
ZDA Madura in njegove tesne sodelavce obtožujejo vpletenosti v mednarodno trgovino z mamili, pranje denarja in zatiranje politične opozicije v Venezueli. Washington že dlje časa podpira venezuelsko opozicijo in Madura označuje za nelegitimnega voditelja, ki je s spornimi volitvami utrdil svojo oblast.
Maduro je ob začetku svojega tretjega mandata znova zatrdil, da je Venezuela suverena država, ki ne bo podlegla pritiskom tujih sil. Kljub sankcijam in diplomatskim pritiskom Madura še vedno podpirajo ključne zaveznice, kot sta Rusija in Kitajska, medtem ko ZDA in več evropskih držav Madurov režim zavračajo.
Z nagradami za aretacijo najvišjih predstavnikov venezuelske oblasti so ZDA še okrepile pritisk, vendar ostaja vprašanje, ali bo to dejansko prineslo spremembe v političnem položaju države