V poznem popoldanskem in večernem času so osrednji in severovzhodni del Slovenije prizadele nevihte z močnim vetrom in točo, kar je povzročilo 249 izrednih dogodkov, so sporočili iz Uprave RS za zaščito in reševanje. Gasilci so odstranjevali podrta drevesa, prekrivali poškodovane strehe in črpali vodo iz poplavljenih objektov.
Do izrednih dogodkov je prišlo na območjih občin Apače, Benedikt, Celje, Cerkvenjak, Črenšovci, Črna na Koroškem, Dravograd, Duplek, Gornja Radgona, Gorišnica, Grosuplje, Ivančna Gorica, Juršinci, Križevci, Kungota, Laško, Lenart, Litija, Ljutomer, Maribor, Ormož, Pesnica, Prevalje, Radeče, Radenci, Ravne na Koroškem, Razkrižje, Rogašovci, Semič, Slovenj Gradec, Slovenska Bistrica, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveta Ana, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Jurij ob Ščavnici, Sveti Tomaž, Šentilj, Škofljica, Šoštanj, Trbovlje, Velenje, Veržej, Vojnik in Zagorje ob Savi.
Regijski centri za obveščanje Celje, Ljubljana, Maribor, Murska Sobota, Novo mesto, Ptuj, Slovenj Gradec in Trbovlje so aktivirali 106 gasilskih enot, ki so večinoma odstranjevale podrta drevesa, prekrivale poškodovane strehe ter črpale vodo iz poplavljenih objektov.
V času neurij se je sprožil tudi zemeljski plaz. Župan Občine Sveta Trojica v Slovenskih goricah, David Klobasa, je prek družbenega omrežja Facebook sporočil, da je bilo zaradi neurja poškodovanih 11 daljnovodov, kar je povzročilo daljši izpad električne energije.
Agencija RS za okolje (ARSO) je že v petek pozno zvečer na družbenih omrežjih objavila, da so izmerili nekaj zelo močnih sunkov vetra, najmočnejše na Koroškem. V Šmartnem pri Slovenj Gradcu je njihova postaja izmerila sunek 88 kilometrov na uro.